Odznaka Żywieciela ma na celu poszerzyć wiedzę dotyczącą bohatera naszego szczepu Obrońców Żoliborza oraz poznanie miejsc związanych z Powstaniem Warszawskim. Odznakę mogą zdobywać zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, kadra i rodzice.

Regulamin Odznaki Żywiciela
Quiz 1

Regulamin

  1. Wykonaj 8 zdjęć w ciągu miesiąca z miejsc oznaczonych na mapie na stronie Gry Patriotycznej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego ( link do strony: https://armiakrajowa.org.pl/ztm/gra_ztm.html). Wyślij zdjęcia na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pamiętaj podaniu swojego imienia i nazwiska oraz drużyny!
  2. Uczestnicz w co najmniej w dwóch Mszach za Żywiciela i co najmniej dwóch z trzech spotkań z kombatantami.
  3. Co najmniej raz w miesiącu przeczytaj wywiad z powstańcem zamieszczony na internetowej stronie szczepu i wypełnij quiz dotyczący jego treści.

Czas trwania akcji

Termin I (w ciągu roku szkolnego)

Termin ten będzie obowiązywał od końcówki marca 2018 roku do ostatniej zbiórki harcerskiej w czerwcu 2018 roku. W tym terminie wymogi zdobycia sprawności będą zgodne z podanym wyżej regulaminem. W tym terminie będą odbywać się Msze za Żywiciela oraz spotkania z kombatantami, a także istnieje możliwość wypełniania quizów z wywiadów.

Termin II (wakacyjny)

Termin wakacyjny jest adresowany do osób, które spełniły wymóg uczestnictwa na Mszach i spotkaniach z kombatantami, wypełniły quizy, ale nie zdołały wykonać wystarczającej ilości zdjęć. W czasie wakacji będą miały okazję nadrobić zaległości jednak ilość zdjęć do wykonania będzie większa. Ich zadaniem będzie wykonać 40 zdjęć w czasie trwania wakacji ( lipiec, sierpień). Liczą się do całej tej sumy zdjęcia wykonane w pierwszym terminie ( na przykład jeśli osoba w miesiącach marzec-czerwiec wykonała 16 fotografii, to w czasie wakacji musi wykonać jeszcze 24 fotografie).